top of page
banner-1002447.jpg

Boże Narodzenie 2021

20200415_133035.jpg

Drodzy Przyjaciele Misji

Po raz kolejny zbliżamy się do dnia gdy będziemy łamać się opłatkiem, składać sobie życzenia i śpiewać kolędy. Będziemy wpatrywać się w Nowonarodzonego Zbawiciela Świata, widząc w tym ubogim maleńkim Dziecięciu – Syna Bożego, który przyszedł aby być Emanuelem – Bogiem z nami, ofiarowując nam swoją obecność miłość i życie wieczne.  Misjonarze odpowiadając na wyjątkowe powołanie dane im przez Boga, na krańcach ziemi głoszą tę prawdę – tylko Jezus jest Zbawicielem  tylko On może zaspokoić najgłębsze pragnienia naszego serca. Ojciec Święty przypomina nam iż: nikt nie jest tak biedny, żeby nie mógł da ć czegoś od siebie drugiemu i otrzymać coś od niego z wzajemnością. Ubodzy często ucz ą nas solidarności i dzielenia się. To prawda, są osobami którym czegoś brakuje, często brakuje im wiele, a nawet tego, co koniczne, ale nie brakuje im wszystkiego, ponieważ zachowują godność dzieci Bożych, której nikt im nie może odebrać ( Orędzie na Światowy Dzień Ubogich, 2021).

 

Drodzy Przyjaciele, dziękując Wam za bliskość i wrażliwość na potrzeby misjonarzy, będziemy szczególnie o Was pamiętać w czasie nowenny Mszy świętych, odprawianych w Waszych intencjach przez Misjonarzy Sług Ubogich Trzeciego Świata w peruwiańskim Cusco.

jesus-5236740.jpg
UGANDA

Ambulans dla ciężarnych kobiet i niepełnosprawnych dzieci 

Jesteśmy Zgromadzeniem Braci św. Marcina de Porres, naszą posługą obejmujemy ludność z Onjuku w Ugandzie. Ośmielam się zwrócić do Was  z prośbą o pomoc w realizacji projektu zakupu samochodu – ambulansu. Mieszkańcy Onjuku nie mają ośrodka zdrowia, nie dociera tu także lokalny transport, dojazd do szpitala staje się więc problemem.  Szczególnie trudne to jest dla ciężarnych matek, już niejednokrotnie zdarzało się, że przy trudnych porodach kobieta i dziecko umierały przed dotarciem do szpitala.  Środek transportu przystosowany do przewozu chorych pomógłby niezmiernie w ocaleniu niejednego życia.  Niech Nowonarodzone Dziecię wynagrodzi Wam miłość i troskę jaką nam okazujecie.

Br. Samuel Hakim Alberto, Uganda

Ofiary na PROJEKTY

z dopiskiem: APEL BOŻONARODZENIOWY 2021 , można przekazać na adres:

Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera
ul. Łukasiewicza 62
38-400 Krosno

13 432 16 76

krosno@klawerianki.pl

Bank PEKAO SA I oddział w Krośnie:  58 1240 2311 1111 0000 3881 7069

INDIE

Dożywianie i pomoc ofiarom cyklonu

Indie w ostatnich miesiącach stały się miejscem wyjątkowo nierównej walki z pandemią. Kraj został sparaliżowany, ograniczenia i rozmiar epidemii doprowadziły do skrajnego ubóstwa tych, którzy i tak znajdowali się w trudnych życiowo sytuacjach.

Nasza diecezja obejmuje tereny położone nad Morzem Arabskim w zachodnich Indiach. W tym roku nawiedził nas niezwykle silny cyklon, który doszczętnie zniszczył cztery rybackie wioski. Ucierpiało 3000 domów, zniszczone zostały cysterny  z pitną wodą, rybacy utracili kutry i barki.  Ewakuacja ludności była bardzo trudna, gdyż 40% z nich to chorzy na Covid-19. Nasza diecezja bardzo mocno zaangażowała się w pomoc ofiarom tej katastrofy, staramy się w pierwszej kolejności dostarczyć im worki ryżu i pitną wodę oraz zabezpieczyć podstawowe potrzeby życiowe. Jednak w obecnej sytuacji sami nie potrafimy sprostać najpilniejszym potrzebom. Już teraz dziękujemy za każdy gest solidarności i zrozumienia.

o. Augustyn Kadeparambil

india-321679.jpg

W imieniu misjonarek i misjonarzy, którzy świadectwem swego życia i posługa miłosierdzia docierają z pomocą do najuboższych współczesnego świata zawracamy się do Was z prośba o pomoc w kilku z licznych projektów jakie zostały powierzone. Niech Boża Dziecina błogosławi Wam i waszym bliskim.

KAMERUN

Miejsce modlitwy

W czasie długiego okresu pory deszczowej trwającego od czerwca do października, ulewy zniszczyły

dachy kaplic. Naprawa dachów pozwoli wiernym gromadzić się  na Mszę św., a w czasie nieobecności kapłana na modlitwę i katechezę pod przewodnictwem katechisty. Kaplice w Bakombo i Badongoue należą do parafii Notre-Dame de la Paix (Matki Bożej Pokoju)  w Gadji. Obie są już stare, dlatego ich naprawa jest pilną koniecznością. Trudności finansowe tych dwóch wspólnot nie pozwalają im na zakup potrzebnych materiałów do remontu, teraz w czasie pandemii trudności jeszcze się zwiększyły.

Trzeba zakupić blachę cynkową odporną na deszcz i słońce. Potrzebne materiały możemy zakupić    w stolicy prowincji – Bertua, odległej o 80 km od naszej misji. W remont kaplic będą zaangażowane obie wspólnoty z Bakombo i Badongoue. Bardzo dziękujemy zaokazane wsparcie i zapewniamy o naszej wdzięcznej modlitwie.

o. Moise Tam Nkude

bottom of page