top of page
projekty misyjne

Projekty misyjne

PAKISTAN

Dom Spokojnej Starości

Posługa misyjna w Lahore, mieście położonym na wschodzie Pakistanu, na zachodnim przedgórzu Himalajów, w pobliżu granicy z Indiami, jest bardzo wymagająca. Jako Siostry Miłosierdzia Jezusa i Maryi opiekujemy się tu osobami starszymi, bezradnymi, odrzuconymi i samotnymi.
W Pakistanie osoby starsze żyją w krytycznych warunkach. Ich rodziny z powodu ubóstwa i wysokich kosztów życia nie są w stanie zapewnić im odpowiedniego odżywiania i leczenia. W ten sposób doświadczają odrzucenia przez własne dzieci i stają się uciskane w społeczeństwie. Często są źle traktowane i nie otrzymują odpowiedniej miłości ani opieki, której potrzebują w tej trudnej fazie życia.
Postanowiłyśmy zrealizować projekt, dzięki któremu stworzymy Dom spokojnej starości. Aktualnie mamy około 30 podopiecznych z naszej archidiecezji, ale chętnych i potrzebujących jest znacznie więcej. W naszym domu osoby w podeszłym wieku mają zapewnione zakwaterowanie, odpowiednią opiekę medyczną
i niezbędne środki do życia. Udało się nam zorganizować też cotygodniowe wizyty lekarza, a także zakupić cyfrowy ciśnieniomierz i glukometr.
Nie omijają nas jednak problemy dnia codziennego. Pilnych potrzeb mamy sporo. Brakuje nam środków na wyposażenie domu, a także na zakup leków i odpowiedniej odzieży dla naszych podopiecznych! Będziemy wdzięczne za Waszą wrażliwość i każdą pomoc! Prowadzenie Domu spokojnej starości jest dużym wyzwaniem, ale wiemy, że to co robimy, jest potrzebne dla chwały Pana. On nikogo nie opuszcza w potrzebie! Ufne Bożemu Miłosierdziu prosimy
o wsparcie dla naszego projektu. Zapewniamy o naszej modlitwie i pamięci. Pan z Wami!


 

s. Victoria Rehinat SCJM

Lahore, Pakistan

Sister of Charity of Jesus and Mary serves tea CROP_edited.jpg

Darowizny: 58 1240 2311 1111 0000 3881 7069
 

Sri Lanka

Maszyna do hostii

 

Drodzy Przyjaciele!
Jesteśmy wspólnotą kontemplacyjną    w klasztorze Jezusa Miłosiernego, położonego w diecezji Kolombo, w Sri Lance. Nasza wspólnota powstała w 2000 roku. Przetrwałyśmy czas wojny i niepokojów, cały czas starając się objąć naszą modlitwą wszystkich tych, którzy tęsknią za pokojem i bezpieczeństwem. Jako klasztor klauzurowy nie prowadzimy dzieł apostolskich, lecz trwamy przed Jezusem w nieustannej modlitwie.
Utrzymujemy się z pracy własnych rąk, a jedną z naszych działalności jest wypiekanie i sprzedaż komunikantów oraz hostii. Niestety, nasza maszyna do wycinania hostii psuje się coraz częściej. Jest stara i mocno wysłużona. Aby móc dalej pracować, musimy postarać się o nową maszynę elektryczną. Jej zakup przekracza jednak nasze możliwości finansowe i dlatego bardzo prosimy Was, drodzy przyjaciele misji, o pomoc i wsparcie      w nabyciu nowej maszyny do wycinania hostii.
Jesteśmy pewne, że Bóg wynagrodzi każdy gest Waszej dobroci i życzliwości. Zapewniamy o naszej nieustannej modlitwie w intencjach każdego z Was. Bóg zapłać!

 

s. M. Helena CR
Kolombo, Sri Lanka

 

PM.gif

Wpłaty: 58 1240 2311 1111 0000 3881 7069
 

bottom of page